11 mln wysłanych ankiet, 5 mln odpowiedzi i setki tysięcy pytań – 2020 w liczbach

Tego, że rok 2020 był trudny i inny niż wszystkie, nikomu nie trzeba mówić, ani przypominać. Pandemia wywarła wpływ na każdą dziedzinę naszego życia prywatnego, jak i biznesu – także na badania internetowe. W nowej rzeczywistości, w której ludzie borykali się ze strachem towarzyszącym wirusowi, problemami wynikającymi izolacji, brakiem kontaktu i utrudnioną komunikacją, ankiety online okazały się idealnym narzędziem do zrozumienia szybko zmieniających się potrzeb

Co ciekawe dotyczyło to absolutnie wszystkich – zarówno firm (kontaktu z klientami i pracownikami, organizacji pracy zdalnej i badań rynku) osób prywatnych (zakupy, radzenie sobie z codziennymi obowiązkami) uczelni (nauka zdalna), jak i instytucji państwowych (badania nastrojów, organizacja życia w pandemii, raporty). 

Miliony ankiet online i tysiące zadanych pytań

Jako osoby, które z badaniami online mają do czynienia na co dzień, widzieliśmy wzrost zainteresowania ankietami na własne oczy. Na progu nowego roku, chcemy pokazać to również Wam. Dlatego dzielimy się kilkoma ciekawymi danymi na temat badań prowadzonych w Webankiecie w 2020 roku – zobaczcie na te liczby!

28 487 tyle ankiet opublikowaliście,

490 189 tyle pytań zadano w ankietach,

5 176 756 to liczba wszystkich odpowiedzi na ankiety,

11 127 467 to liczba zaproszeń na adres e-mailOprócz ankiet, które cieszą się (rosnącą!) popularnością co roku, takich jak badania satysfakcji klienta, metoda Net Promoter Score czy badania pracowników i kandydatów do pracy, pojawiły się nowe rodzaje badań. Ich cechą wspólną jest tematyka związana z COVID-19. Wśród nich znalazły się np.:

  • ankiety pomagające w usprawnieniu pracy zdalnej,
  • ankiety wykorzystywane przy zdalnej rekrutacji (formularze aplikacyjne itd.),
  • badania potrzeb klientów w związku z pandemią koronawirusa,
  • badania nastroju pracowników,
  • zgłoszenia na testy i szczepienia związane z pandemią,
  • formularze zamówień online (zdalna praca sklepów i restauracji).

Nowe, gotowe szablony ankiet

W odpowiedzi na Wasze potrzeby stworzyliśmy też szablony ankiet związane z pracą zdalną i COVID-19:

Webankieta to program do ankiet online

Za pomocą naszego programu możesz tworzyć ankiety online (surveys), testy wiedzy, quizy online, sondy, a także zbierać dane, np. e-maile i automatycznie generować raporty.

Przetestuj bezpłatnie

Bez karty kredytowej · Zrezygnuj kiedy chcesz · Program zgodny z RODO

Jeśli chcesz dołączyć do grona badaczy i rozpocząć swoje własne ankiety online skorzystaj z 14-dniowego darmowego okresu próbnego i sprawdź możliwości Webankiety.

Urszula Kamburov-Niepewna
Ula to Content Manager z bogatym doświadczeniem w dziennikarstwie i SEO copywritingu. Z Webankieta związana jest od 5 lat, a obecnie kieruje tam zespołem Content Marketingu. Jest specjalistką w tworzeniu treści z zakresu badań HR i Marketingu, Customer Experience oraz User Experience. Po pracy Ula jest obsesyjną czytelniczką, psychofanką Harry’ego Pottera i podróżniczką, która łapie każdą okazję, aby zobaczyć trochę świata i skosztować (zwykle więcej niż trochę) dobrego jedzenia.