Nowy cennik od 1 września 2017r.

W lutym 2017 roku wprowadziliśmy nowy cennik abonamentów na platformie Webankieta. Nowe, wyższe ceny obowiązywały tylko i wyłącznie nowych klientów. Pozostali korzystali z cennika obowiązującego od 2013 roku.

 

Z dniem 1 września 2017 roku wyrównujemy ceny abonamentów. Jest to równoznaczne z podniesieniem cen klientom, którzy zarejestrowali się przed lutym 2017 rokuPodniesienie cen w ofercie zawsze rodzi wiele pytań i wywołują różnorakie emocje. Dlatego w tym artykule wyjaśniam, co już otrzymujesz i co otrzymasz w zamian za miesięczny abonament.

 

Miesięczny abonament to trzy gwarancje:

 1. Gwarancja otrzymania stabilnej usługi zgodnie z obietnicą
 2. Gwarancja ciągłego rozwoju narzędzia
 3. Gwarancja dostępu do know-how realizacji badań online

Co to w praktyce dla Ciebie oznacza? Jakie korzyści z tego czerpiesz? Czy wszystkie korzyści są oczywiste? Zapraszam do dalszej lektury.

Stabilna usługa

Usługa oprogramowania dostępnego jako SaaS (Software as a Service) to bardzo młoda gałąź gospodarki. Każdy wie, że aby upiec chleb potrzebna jest mąka i żeby wyprodukować samochód trzeba części z wielu fabryk. A mało kto wie, czego potrzeba, aby oprogramowanie działało w przeglądarce. A są to:

 

 • Infrastruktura serwerowa o dużej mocy obliczeniowej
 • Ciągła opieka administratorów czuwających nad działaniem systemów informatycznych
 • Obsługi prawna i egzekucja regulacji prawnych nałożonych przez ustawodawcę
 • Pracownicy wsparcia technicznego
 • Wszelkie koszty administracyjne, związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Te wszystkie koszty są Twoją gwarancją, że Webankieta będzie dostępna zawsze, kiedy tego potrzebujesz. To gwarancja, że otrzymasz pomoc techniczną, jeżeli będziesz jej potrzebować. To pewność, że w godzinach pracy nasi pracownicy odbiorą telefon od Ciebie i udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji. To w końcu gwarancja legalności prowadzonej działalności oraz legalności przetwarzania danych osobowych. To ostatnie jest coraz trudniejsze do spełnienia z racji tego, że w maju 2018 roku wprowadzone zostanie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Wymagania, które stawia przed nami Unia Europejska są dużym wyzwaniem. Już dzisiaj intensywnie pracujemy nad tym, aby spełnić wszystkie wymogi nowego Rozporządzenia. W pełni popieramy te zmiany, bo na koniec dnia chodzi o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie tylko danych osobowych.

 

W chwili obecnej bardzo duże zmiany zachodzą w infrastrukturze serwerowej. Jakiś czas temu podwoiliśmy liczbę maszyn obsługujących serwis. Nie wykorzystujemy jeszcze pełni ich możliwości, ponieważ nadal trwa odpowiednia konfiguracja. Niemniej jednak, po zakończeniu prac, zarządzanie badaniami i wypełnianie ankiet będzie działało w mgnieniu oka. Różnica będzie diametralna. Pierwsze testy dały zachwycające rezultaty.

 

Nowe serwery chcemy oddać do użytku najszybciej jak to możliwe. Jednak złożoność systemu i ich konfiguracja to wyzwanie, które wymaga właściwego przygotowania. Jak bardzo to jest skomplikowane? Cóż, powiem tylko tyle, że od momentu podjęcia decyzji o zwiększeniu mocy obliczeniowej projekt wdrożenia nowych maszyn pochłonął już kilkadziesiąt tysięcy zł. Mam głęboką nadzieję, że do końca września, a najpóźniej na początku października będziesz mógł cieszyć się dużo lepszą wydajnością platformy.

 

Dodatkowo rekrutujemy nowe siły. Najpóźniej w listopadzie podwoimy zespół wsparcia technicznego. Dużo szybciej będziemy odpowiadać na Twoje pytania 🙂

Nieustanny rozwój narzędzia

Najnowszym przykładem zmian w Webankiecie jest moduł analityczno-raportowy, który zbudowaliśmy pod wpływem głosu wielu naszych klientów. Nie jesteśmy jeszcze w połowie drogi, do tego co chcemy osiągnąć w tym obszarze, a projekt już pochłonął około 200 tys. zł.

 

Inną, zauważalną dla oka inwestycją jest zmiana wyglądu interfejsu. Z głosów, które do nas docierają wiemy, że ta zmiana jest na plus. W najbliższym czasie planujemy jeszcze:

 

 • Nowy wygląd kwestionariusza ankiety, tak aby wypełnianie na komputerze było spójne z wypełnianiem ankiety na urządzeniach mobilnych.
 • Zamknięcie serwisu Ankietka.pl, od którego wszystko się zaczęło. Zamykamy Ankietka.pl, aby 100% naszej uwagi skupić na jednym produkcie i rozwijać go najlepiej jak potrafimy.
 • Przygotowujemy nowy poradnik, który jest zintegrowany z czatem online. Treść do tego poradnika tworzy samo życie. Artykuły, które tam się pojawiają są pytaniami użytkowników Webankiety. Odpowiedzi na pytania są tym samym precyzyjne i krótkie.
 • Nowe możliwości analityczne i raportowe. Ułatwimy krzyżowanie różnego rodzaju danych i umieszczenie wyników analizy w końcowym raporcie.
 • W dalszej przyszłości platforma Webankieta zyska funkcjonalności wspierające realizację transakcyjnych i relacyjnych badań satysfakcji.
Tabela 2. Roadmapa platformy Webankieta

Roadmapa platformy Webankieta

Know-how realizacji badań on-line.

Każdy biznes, nawet ten internetowy, jest stworzony po to, aby zarabiać. Aby się rozwijać potrzeba nam cały czas nowych klientów. A tym którzy zdecydują się rozpocząć swoją przygodę z Webankietą pomagamy poznać narzędzie i jak najlepiej wykorzystać jego możliwości.

 

Co to dla Ciebie oznacza?

 1. Więcej klientów to wyższe przychody, a te oznaczają wyższe budżety na inwestycje. Te z kolei przekładają się na szybszy rozwój narzędzia. Im więcej klientów korzysta z Webankiety tym większe zyskuje możliwości.
 2. Każdy nowy klient to nowa historia. Każda historia jest inna. Z każdym nowym klientem kontaktujemy się osobiście, aby poznać historię i potrzeby jakie przyprowadziły go do Webankiety. Im więcej historii znamy, tym łatwiej nam pokazać pozostałym klientom w jaki sposób wykorzystać narzędzie, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Aż 80% funkcji i usprawnień Webankiety jest inspirowane właśnie tymi historiami. Najciekawsze historie zaczęliśmy opisywać w serii Case Studies. To doskonałe źródło inspiracji i możliwość zapoznania się najlepszymi biznesowymi praktykami.

Jak zmienią się ceny?

Poniżej przedstawiamy tabelę porównawczą cen w poszczególnych pakietach przy płatności za miesiąc i za rok z góry. Tak jak dotychczas, otrzymasz 2 miesiące gratis kupując konto na rok.

 

Tabela 3. Ceny subskrypcji kont obowiązujące od 01.09.2017 r.

Ceny subskrypcji kont obowiązujące od 01.09.2017 r.


Dalsze plany

Webankieta to wyłącznie polski kapitał, bez zewnętrznych inwestorów. Cały czas rozwijamy się organicznie. Nowe środki pozwolą nam na bardziej dynamiczny rozwój. Jestem przekonany, że utrzymamy Twoje zaufanie, które nam okazujesz przedłużając z nami współpracę. Możesz być pewien, że robimy wszystko, aby odwdzięczyć się najlepszą platformą do badań online.

 

Niezmiennie jesteśmy ciekawi Twojej opinii. Dlatego, jeżeli chcesz nam coś przekazać w związku z zapowiadanymi zmianami pisz bezpośrednio na [email protected].

 

Dziękuję, że jesteś z nami.

Piotr Sadowski
CEO Webankieta