Integracja Webankiety z narzędziami marketing automation

Integracja Webankiety z wiodącymi narzędziami marketing automation, takimi jak Synerise, User.com, Sales Manago i ExpertSender, może natychmiast odmienić realizację strategii marketingowej. Wnikliwe dane pochodzące z ankiet, połączone z możliwościami tych programów, tworzą idealny miks zaawansowanej analityki i precyzyjnego targetowania. To klucz do budowania trwałych i satysfakcjonujących relacji z klientami.

Chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić? Zaraz Ci pokażemy. Najpierw jednak rzuć okiem na kilka statystyk.

Marketing automation w liczbach:

 • Jak podaje HubSpot, 64% marketerów korzysta ze sztucznej inteligencji/automatyzacji, a 38% tych, którzy tego nie robią, zacznie z niej korzystać w 2024 r.
 • Według danych zebranych przez Statistę, 63% firm wykorzystuje automatyzację w swoich działaniach e-mail marketingowych, 50% używa jej do zarządzania mediami społecznościowymi, a 40% automatyzuje swoje działania w zakresie płatnych reklam.
 • Z kolei Polaris szacuje, że do 2030 r. globalny rynek automatyzacji marketingu osiągnie wartość 13,71 mld USD. Już dziś z narzędzi marketing automation korzystają trzy firmy na cztery (HubSpot).

A dlaczego tak się dzieje? Kolejne liczby podpowiadają odpowiedź:

 • Ascend2 podkreśla, że dla 90% marketerów automatyzacja marketingu pomaga w realizacji założonych celów, a niemal połowa badanych (to z kolei dane HubSpot) uważa, że narzędzia marketing automation pomagają w wytyczaniu i realizacji efektywnej strategii marketingowej.

Badanie klientów NPS

Dla każdej firmy zaufanie i opinia klienta powinny mieć kluczowe znaczenie. To dlatego badanie NPS, jako najprostszy sposób mierzenia lojalności klienta, zdobyło popularność wśród firm z całego świata.

ikonka ekranu
ikonka tabletu
ikonka mobile

Badanie klientów NPS

Dla każdej firmy zaufanie i opinia klienta powinny mieć kluczowe znaczenie. To dlatego badanie NPS, jako najprostszy sposób mierzenia lojalności klienta, zdobyło popularność wśród firm z całego świata.

Użyj tego szablonu strzałka w prawo strzałka w prawo Wszystkie szablony strzałka w prawo strzałka w prawo


Czym są narzędzia marketing automation?

Wiemy już, że warto po nie sięgnąć, ale… czym właściwie są? Żeby każdy Czytelnik, bez względu na to, czy korzysta z narzędzi marketing automation, czy dopiero rozważa wdrożenie ich w swojej organizacji czuł się komfortowo, zatrzymajmy się na moment, żeby wyjaśnić w dużym skrócie, czym charakteryzują się te programy.

Narzędzia marketing automation – definicja

Narzędzia marketing automation to oprogramowanie umożliwiające automatyczne zarządzanie procesami marketingowymi i kampaniami na różnych platformach. Pozwalają firmom docierać do klientów z automatycznymi wiadomościami przez e-mail, web, social media i SMS, wysyłanymi w odpowiednich momentach według instrukcji marketerów. 

Dzięki temu wspierają nurturing leadów, segmentację, prowadzenie kampanii oraz analizę efektywności działań marketingowych.

Korzyści ze stosowania narzędzi marketing automation

 • Oszczędność czasu: 

Automatyzacja powtarzalnych zadań pozwala marketerom skupić się na bardziej strategicznych aspektach pracy.

 • Zwiększenie efektywności kampanii: 

Możliwość precyzyjnego targetowania i personalizacji komunikacji.

 • Bogate analityki: 

Pomagają w mierzeniu i optymalizacji ROI (zwrotu z inwestycji) działań marketingowych.

 • Lepsze zrozumienie klientów: 

Integracja z narzędziami do ankiet online, jak Webankieta, umożliwia zbieranie i wykorzystanie cennych danych bezpośrednio od klientów.

 • Szybka reakcja na informacje: 

Automatyczne przekazywanie danych z ankiet do systemu marketing automation pozwala na natychmiastową personalizację działań marketingowych.

 • Zwiększenie zaangażowania klientów: 

Poprawa skuteczności kampanii i budowanie długotrwałych relacji z klientami.Narzędzia marketing automation i Webankieta

Narzędzia marketing automation, w połączeniu z danymi z ankiet online, umożliwiają firmom prowadzenie bardziej efektywnych i precyzyjnych działań marketingowych. To z kolei przekłada się na wyższe zaangażowanie klientów i lepsze wyniki biznesowe.

A skoro mowa o ankietach, to… czas się przedstawić.

Webankieta to wszechstronny program do realizacji badań online. Nasza platforma umożliwia przygotowanie każdego rodzaju badania klientów (w tym Net Promoter Score (NPS), ankiet satysfakcji, zrozumienia potrzeb klientów, przyczyn porzucenia koszyka, zadowolenia z pracy supportu i wiele więcej), badań rynku, oraz ankiet w formie pop-upów na stronie i w aplikacji.  

Narzędzie to umożliwia nie tylko intuicyjne tworzenie ankiet, automatyzuje proces wysyłania kwestionariuszy, zapewnia łatwą w obsłudze analizę danych oraz pozwala na tworzenie spersonalizowanych dashboardów. Zebrane wyniki można bez problemu udostępnić zespołowi czy zarządowi, tworząc przejrzysty raport, nie wymagający wsparcia działu IT.

Nasze integracje z narzędziami marketing automation

Czas na konkrety. Oto, co możesz zyskać, integrując nasze narzędzie z czołowymi programami do automatyzacji marketingu.

Webankieta & Synerise

Synerise to zaawansowana platforma marketing automation, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do personalizacji doświadczeń klientów i optymalizacji kampanii marketingowych. 

Integracja z Webankietą umożliwia bezpośrednie przekazywanie odpowiedzi klientów do Synerise, co pozwala na bardziej spersonalizowane działania i szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów. Dzięki temu można precyzyjnie dostosować komunikację do oczekiwań odbiorców, co zwiększa efektywność działań marketingowych.

Webankieta & User.com

User.com to narzędzie skoncentrowane na automatyzacji komunikacji i zarządzaniu relacjami z klientami. Połączenie z Webankietą umożliwia tworzenie zaawansowanych ścieżek komunikacyjnych opartych na danych z ankiet. 

To z kolei pozwala na budowanie głębszych relacji z klientami i efektywniejsze prowadzenie kampanii. Integracja ta pomaga lepiej zrozumieć klientów i dostosować do nich strategię komunikacyjną, co przekłada się na większe zaangażowanie i lojalność klientów.

– Po zintegrowaniu Webankiety z User.com, mamy możliwość automatycznego przekazywania wyników badań klientów do systemu marketing automation. Dzięki temu możemy podzielić naszych klientów na promotorów, neutralnych i krytyków oraz łatwo kierować do nich dedykowaną komunikację. Przykładem może być kampania skierowana do promotorów, w której prosimy o zostawienie opinii na Google Maps, co pozwala na łatwą i darmową optymalizację naszej wizytówki – zwraca uwagę Urszula Kamburov-Niepewna, Marketing Team Leader platformy Webankieta.

tabele krzyżowe webankieta
Wybierz narzędzie, które pomoże Ci w analizie danych

Webankieta & SalesManago

SalesManago oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie marketing automation, e-commerce i CRM. 

Integracja z Webankietą zapewnia dostęp do cennych danych ankietowych, które mogą być wykorzystane do tworzenia segmentów klientów i personalizacji ofert. To bezpośrednio przekłada się na zwiększenie konwersji i sprzedaży. Dzięki tej synergii firmy mogą lepiej targetować swoje kampanie, oferując produkty i usługi idealnie dopasowane do potrzeb swoich klientów.

Webankieta & ExpertSender

ExpertSender to platforma skoncentrowana na automatyzacji kampanii e-mail marketingowych i zarządzaniu danymi klientów. Integracja z Webankietą umożliwia wzbogacenie kampanii e-mail o cenne dane z ankiet, co pozwala na jeszcze lepsze dostosowanie komunikacji do odbiorców. 

Dzięki temu firmy mogą precyzyjnie segmentować swoich klientów, personalizować wiadomości oraz tworzyć bardziej angażujące kampanie e-mail, co prowadzi do wyższych wskaźników otwarć i konwersji.

Ankiety online i marketing automation – zalety integracji

 • Lepsze zrozumienie klientów: 

Integracja narzędzi survey software z platformami marketing automation umożliwia zbieranie i analizę opinii klientów, co pozwala na bardziej precyzyjne dostosowanie kampanii marketingowych.

– Dzięki temu, że wyniki badań klientów przekazywane są do naszego systemu marketing automation, możemy łatwo obserwować zależności między aktywnością użytkownika na stronach lub w panelu a poziomem jego satysfakcji. To bardzo cenne informacje, nie tylko dla marketingu, ale również dla działów produktu, sprzedaży i wsparcia klienta – dodaje Laura Dołęgowska, Product Marketing Manager w Webankiecie.

 • Personalizacja komunikacji: 

Dane z ankiet mogą być użyte do personalizacji komunikacji z klientami, co zwiększa ich zaangażowanie i lojalność.

 • Zwiększenie efektywności kampanii: 

Automatyzacja follow-upów na podstawie odpowiedzi z ankiet umożliwia szybszą reakcję na potrzeby klientów i zwiększa skuteczność działań marketingowych.

 • Segmentacja klientów: 

Na podstawie danych z ankiet można tworzyć bardziej szczegółowe segmenty klientów, co pozwala na bardziej precyzyjne targetowanie kampanii.

Analiza danych może być łatwa i intuicyjna

Integracja – jak to działa?

Integracja jest możliwa dzięki API. To skrót od interfejsu programowania aplikacji, pozwalającego na wymianę danych między aplikacjami. W tym przypadku – między Webankietą i naszymi partnerami.

– Integracja jest możliwa z każdym narzędziem marketing automation posiadającym API. Wybraliśmy dla Państwa te cztery programy z kilku powodów. Po pierwsze, przeprowadziliśmy i przetestowaliśmy integracje, co gwarantuje ich niezawodność. Po drugie, są to najpopularniejsze narzędzia marketing automation w Polsce. Wspólnie dostarczamy sprawdzone i skuteczne rozwiązanie – podkreśla Piotr Sadowski, współzałożyciel i chief evangelista platformy Webankieta.

Proces integracji od kuchni

Integracja narzędzi marketing automation z Webankietą przebiega w bardzo indywidualny sposób, dostosowany do specyficznych potrzeb każdego klienta. Najpierw spotykamy się z klientem i omawiamy, jak dokładnie chcą, aby dane były przekazywane. Każda integracja jest „szyta na miarę”, podobnie jak wizyta w ekskluzywnym salonie krawieckim.

Podczas konsultacji ustalamy, jakie dane mają być przekazywane, w jaki sposób i jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Czy dane mają być przekazywane z każdej ankiety? Czy interesują nas konkretne pytania? Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad tym, w jakich ankietach działa integracja i które pytania są przetwarzane.

Technicznie, całość opiera się na webhookach. Po każdym wypełnieniu ankiety, webhook wysyła sygnał do naszych wewnętrznych systemów, które pobierają potrzebne dane z bazy i przekazują je do narzędzia marketing automation. Dzięki temu proces jest płynny, szybki i dostosowany do Twoich potrzeb.

Nie tylko narzędzia marketing automation

Integracje mają ułatwić pracę i zautomatyzować żmudne, powtarzalne czynności. Sprawdzają się nie tylko w codzienności marketerów i użytkowników narzędzi marketing automation. Oto inne programy, z którymi możesz połączyć Webankietę:

 • Webankieta & Thulium

Automatyzacja wysyłki ankiet satysfakcji po kontakcie z BOK lub wsparciem technicznym.

 • Webankieta & Slack

Informacje o nowym wypełnieniu ankiety są automatycznie wysyłane na wybrany kanał.

 • Webankieta & Zendesk (przez Zapier)

Tworzenie nowego zadania lub użytkownika na podstawie odpowiedzi z ankiety.

Więcej informacji na temat możliwych integracji znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce: API i integracje. Polecamy również artykuł na blogu Startquestion, odpowiedniku Webankiety na rynki zagraniczne, o tym, jak połączyć tysiące aplikacji i programów z naszym narzędziem z pomocą Zapiera. 

Stwórz ankietę przyjemną w wypełnianiu
Stwórz badanie przyjemne w wypełnianiu

Ankiety i marketing automation. Integracja w praktyce

Wyobraźmy sobie codzienność specjalisty CX w branży e-commerce. 

Wykorzystuje ankiety online do badania klientów. Oprócz popularnego Net Promoter Score lub badania satysfakcji, może korzystać m.in. ze wskaźnika RFN (skrót od angielskiego Recency, Frequency, Monetary), pokazującego, kiedy klient dokonał ostatniego zakupu, jak często wraca do naszego sklepu i ile wynoszą transakcję (w czasie). Im wyższe są te wskaźniki, tym lepiej. Co się jednak dzieje, kiedy w jednym z trzech obszarów pojawia się niska ocena? To sygnał, możliwy do uchwycenia w badaniach CX, że coś jest nie tak.

– Możemy mieć promotora marki, który w jednej chwili staje się krytykiem. Jest wściekły, ponieważ dana transakcja się nie powiodła. Trzeba się taką osobą zaopiekować, bo się może do nas zniechęcić. To nie jest hejt, tylko wartościowy feedback: konkretne wskazania od klienta, który naprawde zna naszą markę. Nie możemy tego głosu zostawić, tylko przekazać automatycznie z pomocą narzędzia marketing automation accountowi. Zadzwoń, dowiedz się więcej, napraw relacje – wyjaśnia Piotr Sadowski.

Webankieta i nasi partnerzy to umożliwiają.

Integracja? Daj nam sobie pomóc

Mamy nadzieję, że udało nam się Was przekonać, że integracja narzędzi marketing automation z oprogramowaniem do tworzenia ankiet to wyjątkowo efektywne połączenie.

Dzięki niemu firmy mogą lepiej zrozumieć swoich klientów, spersonalizować komunikację i zwiększyć skuteczność kampanii marketingowych. Wykorzystanie tych rozwiązań prowadzi do większego zaangażowania klientów i lepszych wyników sprzedażowych, co w konkurencyjnym środowisku biznesowym jest bezcenne.

Przetestuj bezpłatnie nasze narzędzie i zobacz, z jakimi programami możesz się zintegrować. Dysponujesz narzędziem, które w połączeniu z Webankietą może przynieść wiele korzyści naszym klientom? 

Napisz do nas! Z przyjemnością porozmawiamy o współpracy

Dariusz Jaroń
Specjalista content marketingu i autor książek non-fiction z wieloletnim doświadczeniem w pisaniu B2B, dziennikarstwie i tłumaczeniach. Początkujący maratończyk i średniozaawansowany turysta górski. Kiedy nie pisze ani nie biega, prawdopodobnie próbuje nauczyć się włoskiego.