Współpraca – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Webankieta

Współpraca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Webankiety sięga 2017 roku. W jej ramach pracownicy naukowi Uniwersytetu otrzymują darmowy dostęp do konta administracyjnego i mogą zakładać dodatkowe konta dla studentów, którzy wykorzystują narzędzie do tworzenia badań online podczas zajęć, jak i przy indywidualnej pracy naukowej. 

Darmowy dostęp do narzędzia umożliwia pracownikom i studentom łatwiejsze prowadzenie badań naukowych oraz szybsze zebranie i przeanalizowanie informacji niezbędnych do rozwoju i nauki w dziedzinach takich jak ekonomia, finanse czy stosunki międzynarodowe. 

Badania online w Webankiecie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Badania online w formie ankiet na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu tworzone są zarówno przez studentów, jak i wykładowców do różnych celów związanych z rozwojem naukowym, jak i osobistym. Wśród przykładów wykorzystania ankiet na poznańskim UE wymienić można m.in.

  • prowadzenia badań naukowych na potrzeby zajęć dydaktycznych (wykłady, ćwiczenia, seminaria),
  • wykorzystanie ankiet online do usprawnienia i organizacji zdalnego nauczania,
  • prowadzenie badań ilościowych i jakościowych oraz zaawansowana analiza ich wyników,
  • badanie losów absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Oprogramowanie Webankieta wykorzystuję na zajęciach dydaktycznych od kilku lat. Program jest przyjazny i intuicyjny zatem szybko można rozpocząć z nim pracę. Posiada właściwie wszystko, czego potrzebuję do tworzenia ankiet internetowych online i do zarządzania badaniem. Webankietę wykorzystujemy również w badaniach losów absolwentów naszej uczelni. Szczególnie ważnym aspektem jest dla nas atrakcyjny wygląd kwestionariusza, również na urządzeniach mobilnych. To ważne, bo większość absolwentów wypełnia ankietę na smartfonach czy tabletach.

Dr Dominik Buttler, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Chciałbyś, aby studenci i pracownicy naukowi Twojej uczelni mogli przeprowadzać badania za darmo? Dołącz do grona Uczelni współpracujących z Webankietą! Napisz do nas: [email protected]. Więcej informacji na temat warunków i szczegółów współpracy z Uczelniami znajdziesz tutaj: https://lp.webankieta.pl/webankieta-za-darmo-dla-studentow

Polecamy nasz poradnik dotyczący zadawania pytań

Dzięki niemu dowiesz się w jaki sposób odpowiednio dobrać rodzaje pytań w ankiecie oraz jak:

  • uniknąć błędów najczęściej popełnianych przy tworzeniu ankiet online,
  • poprawnie zadawać pytania (treść,długość, odpowiedzi),
  • zaprojektować ankietę tak, aby wypełniło ją jak najwięcej osób, czyli osiągnąć tzw. wysoki response rate.
Urszula Kamburov-Niepewna
Ula to Content Manager z bogatym doświadczeniem w dziennikarstwie i SEO copywritingu. Z Webankieta związana jest od 5 lat, a obecnie kieruje tam zespołem Content Marketingu. Jest specjalistką w tworzeniu treści z zakresu badań HR i Marketingu, Customer Experience oraz User Experience. Po pracy Ula jest obsesyjną czytelniczką, psychofanką Harry’ego Pottera i podróżniczką, która łapie każdą okazję, aby zobaczyć trochę świata i skosztować (zwykle więcej niż trochę) dobrego jedzenia.