Webankieta partnerem technologicznym Rankingu Samorządów

Pomysłodawcą i organizatorem Rankingu Samorządów jest Rzeczpospolita. W plebiscycie najlepsze polskie samorządy nagradzane są w trzech kategoriach: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. To kolejna edycja tego wydarzenia – tym razem w konkursie wzięło udział około 2,5 tysiąca miast i gmin.

Laureaci Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej 2019


Ideą rankingu jest nagrodzenie i nagłośnienie pracy samorządów, które najlepiej dbają zrównoważony i trwały rozwój lokalnej wspólnoty i swoich społeczności. Samorządy, które zgłosiły swój udział w Rankingu poddawane są szczegółowej ocenie na podstawie około 50 kryteriów. Ocena odbywa się przy wykorzystaniu platformy Webankieta.

Ranking samorządów 2019 – zwycięzcy

Finał wydarzenia odbył się we wrześniu w Muzeum Historii Żydów Polskich. Podczas gali pojawili się czołowi politycy i organizatorzy wydarzenia, m.in. przewodniczący Kapituły Rankingu Samorządów prof. Jerzy Buzek oraz Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski – Prezydent Warszawy


Zwycięzcą w kategorii miast na prawach powiatu został Sopot. Miasto zostało docenione m.in. za starania o rozwój w harmonii z przyrodą oraz wskaźniki dotyczące „trwałości społecznej”, gdzie oceniana była efektywność działań samorządów na polu edukacji, kultury i opieki.

W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich zwyciężyła Morawica. Najważniejszy dla władz tej gminy jest rozwój oraz polepszenie standardu życia mieszkańców. Morawica osiągnęła najlepsze wyniki m.in. w obszarze budowania „trwałości społecznej”.

W ostatniej kategorii – gmin wiejskich wygrała Wielka Wieś położona w województwie małopolskim. Przez ostatnie lata gmina zmieniła swój charakter z typowo rolniczego na podmiejski, a dzięki inwestycjom w infrastrukturę i budownictwo przyciąga coraz więcej mieszkańców. Gmina uzyskała doskonałe wyniki we wszystkich obszarach oceny, co dobrze oddaje ideę zrównoważonego rozwoju, w którą inwestowały jej władze.

Webankieta partnerem Rankingu Rzeczpospolitej po raz drugi

Gromadzenie i analiza wyników napływających od gmin była możliwa dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje Webankieta. To już druga edycja Rankingu, którą prowadzimy razem z Rzeczpospolitą jako partner technologiczny wydarzenia.

Hanna Wawrowska Autorka i szef Rzeczpospolita Życie Regionów
Piotr Sadowski, CEO Webankieta 


Nie możemy doczekać się kolejnego roku!

Pełną relację z wydarzenia można obejrzeć w tym miejscu.

Urszula Kamburov-Niepewna
Ula to Content Manager z bogatym doświadczeniem w dziennikarstwie i SEO copywritingu. Z Webankieta związana jest od 5 lat, a obecnie kieruje tam zespołem Content Marketingu. Jest specjalistką w tworzeniu treści z zakresu badań HR i Marketingu, Customer Experience oraz User Experience. Po pracy Ula jest obsesyjną czytelniczką, psychofanką Harry’ego Pottera i podróżniczką, która łapie każdą okazję, aby zobaczyć trochę świata i skosztować (zwykle więcej niż trochę) dobrego jedzenia.