Co sądzisz na temat WOŚP? [RAPORT]

Bez wątpienia, Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy jest jedną z największych i najbardziej znanych akcji charytatywnych w Polsce. W tym roku zagrała już po raz 26 – w miastach i miasteczkach w całym kraju, jak i za granicą. Co roku dzięki WOŚP do szpitali w całej Polsce trafia sprzęt medyczny ratujący życie m.in. noworodków i osób starszych. Mimo, że jest to wydarzenie związane z gromadzeniem pieniędzy dla najbardziej potrzebujących WOŚP i jego organizacja budzi wiele kontrowersji – zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat.

Zazwyczaj to Wy – nasi klienci, korzystając z naszego narzędzie tworzycie ankiety i rozsyłacie je wśród wybranych respondentów. Tym razem to my – Webankieta – postanowiliśmy stworzyć autorskie badanie. Ciekawiło nas co sądzicie na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Raport WOŚP

Przedstawiamy raport z badania, które przeprowadziliśmy tuż po zakończeniu tegorocznego finału WOŚP.  Dowiecie się z niego między innymi tego,  czy popularność akcji wzrosła czy spadła w ostatnich latach, jakie są skojarzenia Polaków z WOŚP lub co sądzą na temat finansowania akcji. 

Przeczytaj raport

O raporcie

Raport przedstawia wyniki badania przeprowadzonego przez zespół Webankieta w styczniu i lutym 2018 roku, na grupie 215 respondentów (125 kobiet i 90 mężczyzn). Zaproszenia do ankiety opublikowane zostały na mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn) oraz na forach internetowych – głównie w związku z wątkami tematycznymi związanymi z WOŚP. Ankieta miała na celu uzyskanie opinii Polaków na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ta największa w Polsce akcja charytatywna w tegorocznej edycji zgromadziła ponad 81 milionów złotych, które przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego do szpitali na terenie całego kraju. Mimo popularności akcji, szczególnie w ostatnich latach, narosło wokół niej sporo kontrowersji. Czy miało to wpływ na poziom wsparcia? Czy zmiany polityczne i światopoglądowe wpłynęły na postrzeganie WOŚP? Poniższy raport pokazuje jak nasze społeczeństwo – Polacy i Polki w różnym wieku, mieszkający w miastach i na wsiach – odbierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do lektury!

Urszula Kamburov-Niepewna
Ula to Content Manager z bogatym doświadczeniem w dziennikarstwie i SEO copywritingu. Z Webankieta związana jest od 5 lat, a obecnie kieruje tam zespołem Content Marketingu. Jest specjalistką w tworzeniu treści z zakresu badań HR i Marketingu, Customer Experience oraz User Experience. Po pracy Ula jest obsesyjną czytelniczką, psychofanką Harry’ego Pottera i podróżniczką, która łapie każdą okazję, aby zobaczyć trochę świata i skosztować (zwykle więcej niż trochę) dobrego jedzenia.