Możliwość wypisania się z bazy mailingowej

W nkiertykule znajdziesz informacje o przyczynie i idei wprowadzenia przez nas nowej funkcji, która pozwala respondentom na zrezygnowanie z otrzymywania zaproszeń do wypełnienia ankiety w Webankieta.pl

Codziennie na nasze skrzynki wpływa ogromna ilość maili. Większość z nich to reklamy przedsiębiorstw, które często są odczytywane przez nasze poczty jako SPAM. Prawie 98% firm korzysta z marketingu mailowego, co wyjaśnia powód zapchanych skrzynek i nieraz irytacji odbiorców.

W ramach naszego portalu, każdy użytkownik może wysłać zaproszenia do udziału w badaniu na praktycznie każdy adres e-mail. Wśród tych odbiorców, są osoby, które nie są zainteresowane rozwiązywaniem ankiet. W takim przypadku nasz przysłowiowy Kowalski w momencie odebrania zaproszenia do ankiety, może się zdenerwować z powodu:

  • otrzymania listu, którego nie chciał dostać
  • braku możliwości zrezygnowania z otrzymywania kolejnych wiadomości.

Taki mail zazwyczaj wtedy trafia do SPAMu, co negatywnie wpływa na sposób w jaki nadawca, oraz webankieta.pl są postrzegani przez odbiorcę. Z tego też powodu postanowiliśmy umożliwić odbiorcy wiadomości wypisanie się z bazy mailingowej i zaniechanie otrzymywania dalszych zaproszeń. Działanie to, ma na względzie ochronę prywatności wszystkich naszych użytkowników, także respondentów. Co więcej im łatwiej jest wypisać się z bazy mailingowej, tym konsumenci rzadziej to robią. Zatem pozostawienie wyboru klientowi sprawia, że częściej z tego nie skorzystają.

W stopce wszystkich zaproszeniach wysyłanych za pośrednictwem naszego portalu widnieć będzie link wraz z informacją o możliwości zablokowania wysyłania zaproszeń do udziału w ankiecie za pośrednictwem Webankieta.pl . Co więcej, gdy inny użytkownik naszego portalu będzie chciał dodać zablokowany już adres do swojej wysyłki, pojawi mu się identyczna wiadomość.

Aktualizacja ta ma na celu podniesienie standardu usług oferowanych przez nasz portal oraz poszanowanie obu stron korzystających z Webankiety.

 

Webankieta pl