Narzędzie do ankiet w chmurze (SaaS) czy wdrożenie systemu (On-Premises)?

Narzędzia do zbierania opinii i danych deklaratywnych od klientów mają nieocenioną moc by lepiej zarządzać firmą. Na szczęście sytuacja na rynku jest bardzo korzystna i pozwala każdej firmie znaleźć odpowiednie rozwiązanie dopasowane do wielkości, budżetu i potrzeb.

Platforma Webankieta odpowiada na wszelkie potrzeby klientów i dysponuje rozwiązaniem “w chmurze”, utrzymywanym w naszej infrastrukturze oraz rozwiązaniem instalowanym u klienta, czyli tak zwane On-Premises. Zanim zdecydujesz się na jedno z naszych rozwiązań warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

1. Częstotliwość badań

Zastanów się ile różnych ankiet / testów lub formularzy planujesz wysłać i jaką ilość wyników planujesz zebrać. System “w chmurze” posiada ograniczenia ilości odpowiedzi których przekroczenie wiąże się z koniecznością wykupienia dodatkowych pakietów wypełnień. Jeżeli planujesz zbierać dziesiątki / setki tysięcy odpowiedzi, być może bardziej opłacalna może się okazać wersja instalowana w infrastrukturze Waszej firmy.

2. Czas

Jeżeli potrzebujesz przygotować ankietę szybko, zdecydowanie prostszym rozwiązaniem będzie rozwiązanie “w chmurze”, które zawsze jest przez nas uaktualniane. Jesteś w stanie wystartować z projektem w ciągu kilku minut zakładając konto i nie angażując w to działu IT swojej firmy. Jeśli w twojej firmie obowiązują wymagające procedury rozpoczęcia badań, poinformuj nas o tym byśmy mogli przygotować się do przetargu lub pomóc wesprzeć cię w początkowym procesie wdrożenia systemu w firmie.

3. Dedykowane rozwiązania i integracje

Jeżeli potrzebujesz bardziej zaawansowanych rozwiązań, dedykowanych funkcjonalności lub integracji z innymi narzędziami, które działają w Twojej firmie, rozwiązanie On-Premises jest dla Ciebie. Dzięki temu będziesz mieć całkowity wpływ na funkcjonalności narzędzia, bazując na wyjściowej wersji naszej platformy.

W ramach podpisanego kontraktu możemy przygotować zupełnie inny model zbierania wyników, np.:

 • identyfikowanie respondenta na podstawie paragonu,
 • wyświetlanie kodów zniżkowych po wypełnieniu ankiety,
 • wdrożenie ankiet w modelu CATI, CAPI,
 • wypełnianie ankiet przy standach z montowanym tabletem,
 • integracja z systemem IVR inbound / outbound / mixed,
 • dostęp do internetu (wi-fi) po wypełnieniu ankiety,
 • przygotowanie ankiet do wyświetlenia na specjalistycznych urządzeniach,

A także zaoferować dodatkowe usługi:

 • dedykowany account manager ds. badań satysfakcji,
 • dedykowany administrator ds. integracji,
 • doradztwo w realizacji kampanii marketingowej z wykorzystaniem ankiet,
 • przygotywanie raportów końcowych z badań,
 • przygotowanie interaktywnych dashboardów z wynikami LIVE (np. wyświetlane na ekranie TV lub telebimie),
 • i wiele więcej.

4. Bezpieczeństwo

Jeżeli zbierasz wrażliwe dane oznacza to, że rozwiązanie On-Premises jest dla Ciebie. Dzięki temu nasze narzędzie będzie zainstalowane w infrastrukturze Twojej firmy a informacje tam zebrane spełnią wszystkie wymagane procedury bezpieczeństwa. Jest to opcja szczególnie korzystna dla instytucji rządowych, medycznych oraz finansowych, które kładą bardzo silny nacisk na politykę ochrony danych.

5. Zasoby

Jeżeli dział IT w Twojej firmie jest mocno ograniczony, rekomendujemy rozwiązanie “w chmurze”, które nie wymaga utrzymania oraz wsparcia po stronie Waszego działu IT. Dzięki temu nie musisz angażować dodatkowych osób po stronie swojej firmy, a technicznymi aspektami działania platformy zajmuje się nasz dział IT. Nasz dział wsparcia pomoże ci zmodyfikować szablon ankiety, dodać własny kod CSS, JavaScript, skonfigurować domenę, serwer pocztowy i wiele więcej.

6. Budżet

Jeżeli nie dysponujesz zbyt dużym firmowym budżetem, rozwiązanie “w chmurze” będzie zdecydowanie lepsze, ze względu na szeroki wachlarz kont dostosowanych do firmy każdego rozmiaru. Miesięczne plany i brak kosztów początkowych sprawiają, że nawet budżety małych firm mogą sobie pozwolić na skorzystanie z naszych usług.

Podsumowanie

Jeśli wciąż nie do końca wiesz które rozwiązanie będzie dla Twojej firmy najlepsze, chętnie doradzimy. Webankieta to zaawansowany system do tworzenia ankiet, formularzy i testów, dostępny w obu wersjach: “w chmurze” oraz w infrastrukturze klienta (On-Premises). Z naszych rozwiązań – w tym dedykowanych integracji – korzystają na co dzień instytucje rządowe, firmy medyczne, ubezpieczeniowe i wiele więcej. Po szczegóły zapraszamy do Cennika. Zachęcamy też do bezpośredniego kontaktu z naszym działem sprzedaży, który pomoże dobrać rozwiązanie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb.