Poradnik -

Integracja z Google Analytics – opis działania

Platforma Webankieta pozwala użytkownikom na przeprowadzenie integracji z wieloma platformami i narzędziami – w tym Google Analytics. Polega to na możliwości przesyłania odpowiedzi zgromadzonych w ankietach do profilu użytkownika w Google Analytics, pozwalając tym samym na segmentację danych GA w oparciu o dane z Webankiety.

O tym, jak przeprowadzić integrację (m.in. jak przesłać dane z ankiet do profilu w Google Analytics i w jaki sposób dane te będą przesyłane i wyświetlane) dowiesz się szczegółowo z przygotowanego przez nas wcześniej artykułu.

Pierwsze kroki – początek integracji

 

Aby rozpocząć integrację należy wkleić identyfikator Google Analytics do ustawień konta użytkownika, założonego w platformie Webankieta. W tym celu wchodzimy w Ustawienia, a następnie w zakładkę Integracje. Tam odnajdujemy obszar GA i wpisujemy Identyfikator śledzenia oraz główną domenę.

Zmian dokonać należy także w Ustawieniach ankiety (Ustawienia->Ustawienia ankiety). Na samym dole, w polu Integracje należy zaznaczyć opcję: Prześlij odpowiedzi użytkowników do Google Analytics.

Podsumowując – integracja z Google Analytics włączana jest raz – na poziomie konta. Przesyłanie danych z konkretnej ankiety włączamy zaś w jej ustawieniach. Należy wziąć pod uwagę też to, że nie wszystkie rodzaje pytań (i np. odpowiedzi własne czy pogłębienia) są możliwe do zintegrowania.

Jak działa integracja Webankiety i Google Analytics?

 

Na ekranie podziękowania za wypełnienie ankiety umieszczony zostaje kod JavaScript. Wyciąga on odpowiedzi na wszystkie pytania, opakowuje je w funkcje dostarczone przez Google Analytics, a następnie wysyła jako eventy do konta użytkownika. Identyfikator tego konta został podany przez niego wcześniej – w ustawieniach ankiety.

Ważne!

Integracja zadziała tylko wtedy, jeżeli respondent zakończy wypełnianie ankiety i pozwoli załadować się do końca stronie z podziękowaniem. Jeśli więc respondent zamknie przeglądarkę jeszcze zanim załaduje się cała strona podziękowania, dane do Google Analytics mogą nie zostać wysłane.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za udzielenie odpowiedzi

Powiązane instrukcje