Poradnik - Tworzenie kwestionariusza

Zmiana kolejności pytań lub stron w ankiecie

Stworzyłeś już cały kwestionariusz, jednak zdałeś sobie sprawę, że kolejność pytań nie jest prawidłowa? W Webankieta.pl możesz ją zmienić – i to w bardzo prosty sposób. Odpowiednia kolejność pytań oraz czytelny podział ankiety na strony może pozytywnie wpłynąć na przejrzystość ankiety, jej „przyjazność” i łatwość jej wypełniania przez respondenta.

Jak zmienić kolejność pytań/stron?

  1. W głównym menu górnym kliknij Moje ankiety, a następnie wybierz kwestionariusz/ankietę, w którym chcielibyśmy zmienić kolejność pytań bądź stron.
  2. Z lewej strony wybierz zakładkę w Tworzenie (1).
  3. Jeśli interesuje nas sortowanie pytań, klikamy Sortowanie pytań, a jeśli chodzi nam o sortowanie stron – Sortowanie stron (2). 
  4. Klikamy na pytanie/stronę, którą chcemy przenieść i „przeciągamy” w wybrane miejsce arkusza, a następnie „upuszczamy” je w pożądanym punkcie ankiety (3).
  5. Kiedy sortowanie jest gotowe, zatwierdzamy zmiany zaznaczając odpowiednio (4) Zakończ sortowanie pytań, bądź zakończ sortowanie stron.

O czym warto pamiętać?

  • Kolejność pytań czy stron najlepiej ustawić w sposób logiczny i przemyślany, ponieważ przekłada się to na przejrzystość ankiety.
  • Zmian dotyczących kolejności pytań i stron dokonywać możemy w dowolnym momencie trwania badania, a nawet po jego zakończeniu.
  • Za pomocą sortowania stron możesz przenosić pytania pomiędzy stronami.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za udzielenie odpowiedzi