Poradnik - Tworzenie kwestionariusza

Odpowiedź na pytanie w treści kolejnych pytań

Dzięki tej funkcji  zaznaczone przez respondenta odpowiedzi znajdą się w treści wskazanego przez Ciebie pytania. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję tego co należy zrobić, aby wykorzystać udzielone odpowiedzi w kolejnych pytaniach kwestionariusza.

Jak odwołać się do odpowiedzi z poprzedniego pytania?

 1. Przykładowa treść pytania, którego odpowiedź  zostanie wykorzystana w dalszej części ankiety. Załóżmy, że pytamy respondenta z usług jakiego operatora telefonii komórkowej korzysta.
  przyklad pytania
 2. Jak widać na załączonym obrazku jest pytanie numer jeden.
 3. Dodajemy pytanie numer dwa koniecznie na kolejnej stronie.
 4. Jeżeli chcemy, aby w treści pytania została użyta nazwa firmy wybrana w pytaniu numer 1 wpisujemy [ANS_1] – gdzie  cyfra jest numerem pytania.  W widoku edycji kwestionariusza pytanie będzie wyglądać w następujący sposób.
  makro_ans_x


 5. Jednak w trakcie wypełniania ankiety, zakładając, że respondent wybierze odpowiedź „Play”, treść pytania będzie wyglądać następująco:
  play
 6. Co się wydarzy kiedy respondent nie odszuka odpowiedniej dla siebie firmy i wpisze własną odpowiedź?nju
 7. Wybrana przez respondenta firma znajdzie się w dalszej części ankiety
  nju got

O czym warto pamiętać?

  • Możemy odwoływać się tylko do odpowiedzi zawartych w pytaniach jednokrotnego wyboru
  • Pytanie, w którym używamy znacznika [ANS_X] nie może znajdować się na tej samej stronie co pytanie źródłowe lub stronach poprzedzających. Zawsze takie pytanie musi się znajdować na kolejnych stronach kwestionariusza.
  • W webankieta.pl posiadamy dodatkowe sposoby na dynamiczną treść i kafeterię pytań. Dowiesz się tego w artykule o etykietach respondentów, oraz w artykule o dynamicznej kafeterii.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za udzielenie odpowiedzi