Poradnik - Dystrybucja ankiety

Nowa polityka bezpieczeństwa Google – certyfikat SSL wymagany na Twojej domenie

Od kilku lat Google inspiruje kolejne zmiany, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników Internetu. W styczniu 2017 r. Google wprowadził aktualizację przeglądarki Chrome która oznaczy strony nie posiadające protokołu HTTPS jako „niebezpieczne”, zniechęcając klientów od pozostawiania swoich danych w domenach nie posiadających certyfikatu SSL.
Na swoim blogu potentat rynku wyszukiwarek ogłosił, że ponad 50% stron wyświetlanych obecnie przez przeglądarkę Chrome jest oznaczonych protokołem HTTPS, który zapewnia szyfrowane połączenie pomiędzy użytkownikiem sieci a domeną firmy. Celem Google jest zwiększenie szyfrowanego ruchu w Internecie, użytkownicy mogą więc spodziewać się kolejnych zmian.

Od stycznia 2017 r. zmiany dotyczą stron zawierających formularze pozwalające na logowanie lub przekazujące dane kart kredytowych. Już dziś Chrome ostrzega Internautów w sposób przedstawiony na obrazku poniżej.
https

To nie koniec zmian. W artykule na Google Security Blog możemy przeczytać o kolejnych odsłonach przeglądarki, w których docelowo wdrażane będzie oznaczanie jako niebezpieczne wszystkich witryn oglądanych w trybie incognito (który sygnalizuje większą troskę o prywatność ze strony użytkownika), a wreszcie oznaczenie wszystkich stron z HTTP w ten sposób.

Największe obawy o bezpieczeństwo w sieci rodzi się oczywiście przy transakcjach online. Na swoim blogu Home.pl, powołując się na badanie firmy Symantec, podaje, że 78% klientów sklepów online czuje się bezpieczniej widząc w pasku przeglądarki „https://” przed nazwą domeny w czasie dokonywania zakupów w sieci. Niemniej już na etapie wejścia na stronę główną 43% użytkowników zwraca uwagę na ten detal w decyzji o dalszym przeglądaniu oferty firmy. Rosnąca świadomość Internautów może również przełożyć się na zbieranie wyników w ankietach. Czy jesteśmy na to gotowi?
Ankiety we domenie webankieta.pl czy firmowej domenie?

Jedną z funkcji dostępnych w koncie Enterprise platformy Webankieta jest umieszczenie ankiety we własnej, firmowej domenie. Zwiększa to zaufanie respondentów do ankiety, świadomym użytkownikom Internetu gwarantując, że ich dane osobowe są bezpieczne. Tak osadzona ankieta nie wzbudzi podejrzenia np. o próbę phishingu (pozyskiwanie danych przez podszywanie się pod firmę) lub obawy o przetwarzanie danych przez trzecią stronę niezgodnie z zaleceniami GIODO. Takie rozwiązanie wraz z white label rekomendujemy zwłaszcza w ankietach kierowanych do konsumentów. W doświadczeniu naszych klientów, wpływa to pozytywnie na response rate dla prowadzonego badania.

Ankiety tworzone na platformie Webankieta i umieszczane w domenie webankieta.pl zabezpieczone są certyfikatem SSL w wersji TLS 1.2, a więc widoczne z prefiksem HTTPS i oznaczone jako bezpieczne (obrazek poniżej). Aby tym samym zabezpieczeniem objąć również własną, firmową subdomenę, wymagana jest instalacja zakupionego dla subdomeny certyfikatu na serwerach Webankiety – aktywacja oraz podtrzymywanie takiej usługi.
https2

Jeśli chcesz już teraz wprowadzić najwyższy standard bezpieczeństwa dla ankiet w Twojej domenie i dzięki protokołowi HTTPS uzyskać najlepsze wyniki badania:
a) Skontaktuj się z IT i zleć zakup odpowiedniego certyfikatu SSL dla subdomeny, w której hostowane jest Twoje badanie lub ankieta.
b) Napisz do nas na adres kontakt@webankieta.pl i zgłoś potrzebę instalacji bezpiecznego certyfikatu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za udzielenie odpowiedzi