Odłóż na później
Tak.
Przyczyna wystąpienia stanu faktycznego – wystąpiła potrzeba wprowadzenia racjonalnych dostosowań procesu doradztwa zawodowego do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Skutki dla osób niepełnosprawnych - zapewnienie osobom niepełnosprawnym możliwość korzystania z wszelkich praw człowieka i podstawowych wolności oraz ich wykonywania na zasadzie równości z innymi osobami, bez nakładania na badaną instytucję nieproporcjonalnego lub nadmiernego obciążenia.
Nie.
Przyczyna wystąpienia stanu faktycznego – nie wystąpiła potrzeba wprowadzenia racjonalnych dostosowań procesu doradztwa zawodowego do potrzeb osób niepełnosprawnych/ Instytucja nie posiadała środków na wprowadzenie racjonalnych dostosowań
Skutki dla osób niepełnosprawnych - brak zapewnienia osobom z niepełnosprawnościami możliwość korzystania z wszelkich praw człowieka i podstawowych wolności oraz ich wykonywania na zasadzie równości z innymi osobami.
W sytuacjach tego wymagających należy wprowadzić konieczne i odpowiednie zmiany i dostosowania, nienakładające nieproporcjonalnego lub nadmiernego obciążenia na instytucję.
Priorytet - musi zostać wdrożona.
Możliwa do zrealizowania po zakończeniu projektu.
Należy zastosować istniejące instrumenty diagnozy predyspozycji zawodowych, uwzględniając jednocześnie możliwości diagnozowanej osoby z niepełnosprawnością, organiczenia zawodowe wynikające z niepełnosprawności, a także uwzględniając wdrożenie istniejących technologii wspierających w planowanej aktywności zawodowej.
Priorytet - powinna zostać wdrożona.
Skutki dla osób niepełnosprawnych - doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych realizowane jest przez wykwalifikowaną kadrę, w sposób ciągły podnoszącą kompetencje zawodowe, przez co realizacja praw osób z niepełnosprawnościami w zakresie doradztwa zawodowego zyskuje walor jakościowy.
Skutki dla osób niepełnosprawnych - kadra realizująca doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych nie posiada/posiada niewystarczające kompetencje do realizacji wsparcia, przez co prawa osób z niepełnosprawnościami realizowane są w sposób niesatysfakcjonujący i nieadekwatny do potrzeb odbiorców, bądź nie są realizowane wcale.
Należy zapewnić doradcom zawodowym, pracującym z osobami niepełnosprawnymi, możliwość uzyskania wsparcia metodycznego w centrach doskonalenia nauczycieli.
Dostępność architektoniczna obiektów, w których prowadzone jest doradztwo zawodowe.
Przyczyna wystąpienia stanu faktycznego – wystąpiła potrzeba wprowadzenia racjonalnych dostosowań procesu doradztwa zawodowego do potrzeb osób niepełnosprawnych w badanym obszarze.
Dostosowanie (Braille, druk powiększony, formy komunikacji alternatywnej) i zakup materiałów dydaktycznych, wykorzystywanych w procesie doradztwa zawodowego.
Dostępność dla osób z niepełnosprawnością stron WWW podmiotów prowadzących doradztwo zawodowe (zgodnie ze standardem WCAG 2.0).
Potrzeby uczniów z niepełnosprawnością nie są uwzględniane.
Przyczyna wystąpienia stanu faktycznego – nie wystąpiła potrzeba wprowadzenia racjonalnych dostosowań procesu doradztwa zawodowego do potrzeb osób niepełnosprawnych w badanym obszarze.
Skutki dla osób niepełnosprawnych - nie zapewnienie osobom niepełnosprawnym możliwość korzystania z wszelkich praw człowieka i podstawowych wolności oraz ich wykonywania na zasadzie równości z innymi osobami, bez nakładania na badaną instytucję nieproporcjonalnego lub nadmiernego obciążenia.
Dostępność praktycznych zajęć nauki zawodu dla osób z niepełnosprawnościami.
Dostępność zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz zajęć rewalidacyjnych. Jakich?
Zapewnić dostępność architektoniczna obiektów, w których prowadzone jest doradztwo zawodowe.Priorytet - powinna zostać wdrożona.
Zapewnić dostosowanie (Braille, druk powiększony, formy komunikacji alternatywnej) i zakup materiałów dydaktycznych, wykorzystywanych w procesie doradztwa zawodowego.Priorytet - powinna zostać wdrożona.
Zapewnić dstępność dla osób z niepełnosprawnością do stron WWW podmiotów prowadzących doradztwo zawodowe (zgodnie ze standardem WCAG 2.0).Priorytet - powinna zostać wdrożona.
Zapewnić dostępność praktycznych zajęć nauki zawodu dla osób z niepełnosprawnościami.Priorytet - powinna zostać wdrożona.
Zapewnić ostępność zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-dpedagogicznej oraz zajęć rewalidacyjnych.Priorytet - powinna zostać wdrożona.
Skutki dla osób niepełnosprawnych - zapewnienie osobom niepełnosprawnym możliwość korzystania z wszelkich praw człowieka i podstawowych wolności oraz ich wykonywania na zasadzie równości z innymi osobami, bez nakładania na badaną instytucję nieproporcjonalnego lub nadmiernego obciążenia z uwzględnieniem uwarunkowań zewnętrznych.
Nie. Przyczyna wystąpienia stanu faktycznego – nie wystąpiła potrzeba wprowadzenia racjonalnych dostosowań procesu doradztwa zawodowego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Skutki dla osób niepełnosprawnych - brak zapewnienia osobom z niepełnosprawnościami możliwość korzystania z wszelkich praw człowieka i podstawowych wolności oraz ich wykonywania na zasadzie równości z innymi osobami.
Należy, w oparciu o istniejące lub przygotowane przez Instytucję diagnozy potrzeb rynku pracy, dostosować kierunki kształcenia zawodowego do zapotrzebowania pracodawców.
Nie.Przyczyna wystąpienia stanu faktycznego – nie wystąpiła potrzeba wprowadzenia racjonalnych dostosowań procesu doradztwa zawodowego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Skutki dla osób niepełnosprawnych - brak zapewnienia osobom z niepełnosprawnościami możliwość korzystania z wszelkich praw człowieka i podstawowych wolności oraz ich wykonywania na zasadzie równości z innymi osobami.
Zastosować formy komunikacji dostosowanej do osób z niepełnosprawnością.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję niezbędne Akceptuję wszystkie