Szanowni Państwo,
niniejsza ankieta jest jedną z form zbierania uwag i propozycji do dokumentu
„Plan działań na rzecz dzieci i młodzieży w Poznaniu”, stworzoną na potrzeby
Konsultacji społecznych dotyczących działań na rzecz stworzenia Miasta Przyjaznego Dzieciom w Poznaniu, organizowanych przez Gabinet Prezydenta Urzędu Miasta Poznania.
Każdy mieszkaniec i mieszkanka Poznania będą mogli wziąć udział w konsultacjach trwających od 13 maja do 30 czerwca 2025 roku. Ankieta elektroniczna będzie aktywna przez cały czas trwania konsultacji.
„Plan działań na rzecz dzieci i młodzieży w Poznaniu” powstał na bazie obszernej Diagnozy sytuacji dzieci w Poznaniu, przygotowanej przez Ośrodek Badań Społecznych INDEKS, zgodnie z wytycznymi UNICEF. Dokument diagnostyczny obejmuje dane statystyczne oraz badanie ankietowe przeprowadzone wśród 3118 dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Zebrane w toku Diagnozy dane i wnioski, pozwoliły na wyodrębnienie kluczowych wyzwań stojących przed miastem w zakresie poprawy jakości życia najmłodszych mieszkańców i na ich podstawie powstał Plan.
Przed wypełnieniem ankiety zapraszamy do zapoznania się z projektem Planu, Diagnozy oraz materiałami informacyjnymi zamieszczonymi na stronie poznańskich konsultacji społecznych -
Konsultacje społeczne dotyczące działań na rzecz stworzenia Miasta Przyjaznego Dzieciom w Poznaniu, od 13 maja do 30 czerwca 2025 r. oraz do śledzenia informacji o warsztatach, które zorganizowane zostaną w czasie trwania konsultacji.
Konsultowany plan działań opiera się o pięć priorytetów, w których zapisane są cele strategiczne oraz propozycje konkretnych rekomendacji służących ich realizacji, tak aby wprowadzić w życie idee „Miasta Przyjaznego Dzieciom”.
W ankiecie poprosimy Cię o ocenę tych rekomendacji na pięciostopniowej skali oraz o dodanie własnych propozycji działań. Możesz ocenić wszystkie propozycje, albo wybrać te, z konkretnych obszarów na podstawie priorytetów. W ankiecie pytamy również o Twoją płeć, wiek, miejsce zamieszkania (rejony na bazie osiedli), oraz niepełnosprawność. Robimy w celu monitorowania, czy z naszymi działaniami docieramy do różnych grup społecznych żyjących w Poznaniu. Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie!